کلیپ معماری لوییس ویتون،(louis vuitton) ازفرانک گهری
14-06-1394, 20:24 - بازدید ها : 1263

جدیدترین اثر "فرانک گری" معمار مشهور امریکایی، ساختمانی عجیب و غریب به نام بنیاد لویی ویتون است که مانند قایقی با بادبان شیشه‌ای در یک پارک جنگلی قرار گرفته است. در سال‌های اخیر این ورقه‌های بزرگ منحنی که به شکل بادبان دیده می‌شوند به امضای معمار معروف تبدیل شده است. زاویه‌های عجیب و غریب آنها از درختان بالاتر رفته و از فاصله‌ای دور قابل مشاهده است. در هنگام طوفان شدید بادبان‌ها از جای خود حرکت کرده و به سمت داخل متمایل می‌شوند. در یک گالری موزه بیش از 100 مدل قرار گرفته که مراحل ساخت بنا را نشان می‌دهد.
این ساختمان که توسط برنارد آرنالت رئیس امپراطوری لویی ویتون با هزینه بسیار بالایی راه‌اندازی شده، یک ویترین فرهنگی بزرگ برای شرکت است که به نگهداری و نمایش مجموعه او از آثار هنری مدرن و معاصر اختصاص یافته است. بنیاد لویی ویتون که در زمین‌های عمومی و با بودجه خصوصی ساخته شده به عنوان "یک هدیه به شهر" معرفی شده است.


لینک کوتاه :
http://tarhohonar.ir/?newsid=424

تعداد نظرات : 1 نظر

  • یک کار بی ارزش و ضدانسانی!

    آثار گهری معرف یک گرایش انتزاعی، و پوچگرا، در معماری معاصر غربی است؛ نشانه ای از بیگانگی معماری امروز با مسائل و مشکلات عینی [] جوامع بشری امروز. جای تاسف است که قرن بیست و یکم، با چنین کارهایی آغاز شده، برخلاف قرن بیستم، که با بهرنز و آلتو و لوکوربوزیه آغاز شد، و با لویی کان و کنزو تانگه به اوج رسید.

    نقل قول: سعید توکلی پارسان
    یک کار بی ارزش و ضدانسانی!

    آثار گهری معرف یک گرایش انتزاعی، و پوچگرا، در معماری معاصر غربی است؛ نشانه ای از بیگانگی معماری امروز با مسائل و مشکلات عینی [concrete] جوامع بشری امروز. جای تاسف است که قرن بیست و یکم، با چنین کارهایی آغاز شده، برخلاف قرن بیستم، که با بهرنز و آلتو و لوکوربوزیه آغاز شد، و با لویی کان و کنزو تانگه به اوج رسید.

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
سوال:
2+3 = ؟
پاسخ:*