بطری آب تاشو
24-02-1394, 10:16 - بازدید ها : 626

بطری آب تاشو

 در هر دقیقه 90 هزار بطری پلاستیکی به چرخه‌ی بی‌پایان زباله‌های تولیدی انسان اضافه می‌شود. زباله‌هایی که به سادگی تجزیه نشده و به طبیعت باز نمی‌گردند، بلکه بیش از پیش آلودگی محیط زیست را رقم می‌زنند. طرح‌های زیادی برای استفاده از مواد جایگزین ارائه شده که در این مجال به یکی از آنها خواهیم پرداخت.


 

 طی یک گردش بیرون از منزل، رفتن به محل کار یا مراکز آموزشی، به ویژه در روزهای گرم سال، هیچ چیز به اندازه‌ی نوشیدن آب خنک، دلچسب و تسکین دهنده نیست.

بطری آب تاشو

بطری‌های پلاستیکی آب، در طرح‌ها و اشکال مختلف، انتخاب بسیاری از افراد برای چنین موقعیت‌هایی هستند. ظروفی که بعد از خالی شدن خیلی ساده به دور انداخته می‌شوند. اما واقعیت این است  پلاستیک آفت محیط زیست شده و تا سالیان سال به طبیعت باز نمی‌گردد. پس بهترین راه استفاده‌ی کمتر از این ماده و جایگزینی آن با موادی است که قابل بازیافت هستند.

بطری آب تاشو 

نیکی سینگلوب (Niki Singlaub) مدت‌ها در جستجوی بطری آبی بود که بتوان آن را به راحتی و تحت هر شرایط و وضعیت آب و هوایی و اقلمیی با خود به همه جا برد. در عین حال او به دنبال ظرفی بود که خطری نیز برای محیط زیست نداشته باشد. او می‌گوید که در جستجوی خود ناکام مانده و سرانجام ایده‌ی ساخت "Hydaway" به ذهنش رسیده است. بطری آبی که به دفعات قابل استفاده بوده و در عین حال تا شده و به راحتی در جیب یا کیف جای می‌گیرد.

بطری آب تاشو

بطری آب تاشو

این بطری جدید از سیلیکون مناسب برای درجه و بسته بندی موّاد غذایی ساخته شده و تا 600 میلی‌لیتر آب را در خود جای می‌دهد. به علاوه زمانی که دیگر نیازی به آن نیست روی خود جمع شده و در این حالت با ارتفاعی معادل 3.2 سانتیمتر، به راحتی و بدون زحمت در جیب یا کیف قرار گرفته و درنتیجه حمل آن آسان است.

بطری آب تاشو

ایده‌ی ساخت این بطری تاشو در ژوئن 2012 به ذهن سینگلوب خطور کرد. بعد از بررسی و تغییر و توسعه، این طرح در آوریل 2015 در قالب یک پروژه در دنیای ذهن‌های خلّاق Kickstarter پا به عرصه‌ی وجود گذاشت 

بطری آب تاشو

بطری آب تاشو

بطری آب تاشو

 

 ارائه از طرح و هنر


 

 

 

 

 

  لینک کوتاه :
http://tarhohonar.ir/?newsid=250

تعداد نظرات : 0 نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
سوال:
2+3 = ؟
پاسخ:*