موزه پورشه
20-02-1394, 10:40 - بازدید ها : 1696

موزه پورشه

 

مکان : آلمان , اشتوتگارت
سال : 2008
طراح :  معمار اتریشی Delugan Meissl
عکس : Michael Schnell
مساحت : 5600 مترمربع
سازه : فلزی

موزه پورشه

موزه پورشه

 موزه‌ای از محصولات پورشه می‌باشد،که از سال ۱۹۷۶ برای عموم مردم قابل بازدید است.این موزه ،تاریخ پورشه را از مدل‌های قدیمی و پرخاطره ،تا طرح‌های جدید نشان می‌دهد. برخی از مدل‌های قدیمی این کمپانی خودروسازی، مانند پورشه فلیتزر، هر از چندگاهی در مسابقه‌ها یا جشنواره‌های اتومبیل‌های قدیمی شرکت داده می‌شوند. شرکت پورشه ،موزه جدیدی را با معماری کاملاً مدرن در محل این کارخانه در شهر اشتوتگارت ساخته است. این مجموعه در روز ۳۱ ماه ژانویه ۲۰۰۹ افتتاح شد.

موزه پورشه

موزه پورشه

 موزه جدید پورشه ۵٫۶۰۰ مترمربع وسعت و ۸۰ غرفه دارد. در موزه جدید پورشه برخی مدل‌های این شرکت، که از ابتدای تاسیس کارخانه تاکنون ساخته شده‌اند، در معرض دید بازدیدکنندگان قرارگرفته اند. در مجموعه اتومبیل‌های گردآوری شده در موزه پورشه، نخستین اتومبیل‌های اسپورت جهان نیز به نمایش درآمده‌اند. امروزه کمپانی‌های بزرگی از قبیل سیات و سوبارو، بسیاری از مهندسان و کارکنان خود را همه ساله برای استفاده از تجربیات مهندسین و کارکنان شرکت پورشه به مراکز تحقیق و توسعه این شرکت می‌فرستند.

موزه پورشه

موزه پورشه

 

کمپانی آلمانی خودروسازی پورشه ،در سال 2005 مسابقه ای را برای طراحی موزه پورشه برگزار کرد و شرکت "دلوگان میسل" از کشور اتریش، برنده این مسابقه شد. این موزه در سال 2009 افتتاح شد. مدیران کمپانی پورشه در انتخاب طرح نهایی دقت بسیار زیادی را انجام دادند. در طرح برگزیده، فاکتورهای زیبایی، جذابیت و منحصربه فرد بودن به خوبی قابل لمس است. 
در اجرای طرح فوق، سعی بر آن شده است تا هنر معماری با ویژگی های محصولات پورشه، ترکیب و اثری فاخر خلق شود. استفاده از رنگ سفید به عنوان رنگ اصلی، سقف مشبک و استفاده از شیشه در سقف، علاوه بر جذابیت، باعث جذب نور و روشنایی فوق العاده در روز می شود. تمامی خودروهای تولیدی کمپانی پورشه در این موزه دیدنی وجود دارند.

موزه پورشه

موزه پورشه

موزه پورشه

موزه پورشه

موزه پورشه

موزه پورشه

موزه پورشه

موزه پورشه

موزه پورشه

موزه پورشه

موزه پورشه

موزه پورشه

موزه پورشه

موزه پورشه

 

 

ارائه از طرح و هنر


لینک کوتاه :
http://tarhohonar.ir/?newsid=240

تعداد نظرات : 0 نظر

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
سوال:
2+3 = ؟
پاسخ:*