پروژه و طرح های زاها حدید
16-01-1394, 12:26 - بازدید ها : 3395

 زاها حدید در سال ۱۹۵۰ در بغداد در خانواده‌ای روشنفکر و مسلمان متولد شداو تحصیلات دوران ابتدایی را در یکی از دیرهای کاتولیک فرانسوی‌زبان بغداد سپری کرد. خانم زاها حدید با داشتن پروژهای فراوان و طرح های بسیار زیبا در کل جهان دارد سعی کرده ایم در این بخش بصورت مجموعه ای از کارهای زاها حدید را جمع آوری کنیم تا بصورت کلی پروژهای این معمار بزرگ در اختیار شما عزیزان قرار بگیرد.
 

پروژه و طرح های زاها حدید

پروژه و طرح های زاها حدید

زاها حدید معمار برجسته، اخیراً از طرح جدید خود برای سازه‌ای که قرار است در شهر پنوم پن در کشور کامبوج ساخته شود، رونمایی کرده است. این بنا از سویی هم فرهنگ غنی این کشور را معرفی نموده و از طرف دیگر باز تعریفی از سبک طراحی سنتی این کشور و حرکت آن به سمت معماری مدرن امروزی، ارائه خواهد داد.
این سازه‌ی جالب توجه که انستیتو "Sleuk Mith" نام دارد، قرار است در پایتخت کامبوج ساخته شده و بازتاب دهنده‌ی گوشه‌ای نه چندان خوشایند از تاریخ این کشور باشد، اما در عین حال انعکاسی از آینده درخشان‌تری که پیش روی مردمان این دیار است، نیز خواهد بود.

 

پروژه و طرح های زاها حدید

پروژه و طرح های زاها حدید

 برج موزه زاها حدید که در مرکز میامی، فلوریدا قرار دارد به راه افتاد. این آسمانخراش، اولین آسمانخراش تفریحی طراحی شده توسط زاها حدید است که دارای 690 طبقه ساختمان با طراحی منحصر به فرد است که دارای اسکلتی بیرونی است که اجزای قابل تفکیک ساختمان را پنهان می کند. به گفته زاها حدید،؛ این برج بر اساس علاقه به اینکه "چگونه ساختار آشکار می شود" ساخته شده است.این یکی از چند برجی است که تسط معماران سطح بالا در میامی طراحی شده است.


سایت کارخانه نساجی قدیمی بلگراد

 

پروژه و طرح های زاها حدید

پروژه و طرح های زاها حدید

به مناسبت استمرار امضاء جنبش مدرنیته در شهر بلگراد(Belgrade) که منجر به ایجاد ساختمان­های نمادین در طول اواسط قرن بیستم شد، پایتخت صربستان مفتخر است معماری "زاها حدید” (Zaha Hadid) را نمایان سازد.
این پروژه استفاده مخلوط از توپوگرافی موج دار  از کارخانه نساجی متروکه BEKO است که نشان دهنده سبک متمایز زاها حدید از سبک پارامتریسسیم (Parametricism) است.
تمرکز این پروژه بر روی باز زنده­سازی شهری است و "زاها حدید" قرار است این کارخانه ر ا به یک مرکز تجاری و فرهنگی تبدیل کند.
 
 

پروژه و طرح های زاها حدید

پروژه و طرح های زاها حدید

از معیارهای اصلی برنده شدن این طرح در مسابقه بررسی بنیادهای فرهنگی و غنی  شهر گلاسکو تعریف شده است.با توجه به بازدید دو میلیون نفر از موزه ریورساید در هنگام افتتاح می توان به نتیجه رسید که طرح حدید با توجه به معیارهای میراثی گلاسکو و صنعت حمل و نقل در اسکاتلند طراحی شده است.بنا به نظر اگثر بازدیدکنندگان ساختمان های قدیمی کلوین و آلبرت درایو از جذاب ترین ساختمان های گلاسکو بوده اند،اما این موزه به عنوان یک ساختار نو نظر خیلی از عموم را به خود جلب کرده است.
 
 
 

پروژه و طرح های زاها حدید

پروژه و طرح های زاها حدید

اين استاديوم به يك عنصر جدايي ناپذير از بافت شهري توكيو تبديل خواهد شد. اين طرح، براي ايجاد زيبايي بيشتر و اتصالات مستحكم تر، مستقيما با فضاهاي شهري اطرافش در ارتباط است. ساختار منحصر بفرد آن، سبك و منسجم است و تصويري را تعريف مي كند كه در شهر ادغام شده است. در پيرامون ورزشگاه، پل مسكوني اي قرار گرفته كه يك فضاي نمايشگاهي پيوسته است و تجربه اي جديد و هيجان انگيز را براي تماشاگران بوجود مي آورد.
 

 

پروژه و طرح های زاها حدید

پروژه و طرح های زاها حدید

زاها حدید ساخت ششمین و آخرین مجموعه از موزه کوهستانی مسنر (Messner) را  آغاز کرده است، که در جنوی تایرول در ایتالیا واقع شده و ساخت آن در تابستان 2014 به پایان میرسد.این مجموعه با توجه به شخصیت ورزشی،رینهولد مسنر،یکی از مشهورترین کوه نوردان جهان ساخته شده و همچنین به عنوان پیست اسکی کرون پلاتز(Kronplatz) در این منطقه،موزه کوهستانی مسنر داخل کوه کرون پلاتز تعبیه شده است.ترکیب سیال حجم پیوسته این مجموعه،1000متر مربع میباشد که با توجه به توپوگرافی و زمین شناسی این منطقه طراحی شده است.تصاویر این موزه حجم شکسته(اکزجره) آن را بیان میکند.

 

 

 

طرح برنده زاها حدید برای شهر نمایشگاهی قاهره

 

پروژه و طرح های زاها حدید

پروژه و طرح های زاها حدید

 زاها حدید قرار است شهرک نمایشگاهی کایرو اکسپو (Cairo Expo City) را با مشاور چند تخصصی بارو هَپولد (Buro Happold) طراحی کند.
این پروژه ادامه پروژه برج های که در تصاویر می بینید؛ که آن ها نیز توسط زاها حدید حدید طراحی شده است. این شهرک شرایط مناسب و در خوری را برای کنفرانس های بین المللی و نمایشگاه های صنعتی فراهم می کند که قابل رقابت در سطح جهان نیست.

 

 

 

معماری مرکز فرهنگی آذربایجان توسط زاها حدید

 

پروژه و طرح های زاها حدید

پروژه و طرح های زاها حدید

 

 جدیدترین تصویر از هتل 215 متری به نام هتل هزاره (One Thousend) از شرکت معماری و طراحی زاها حدید در مرکز شهر میامی منتشر شد.
در اولین طرح این آسمانخراش،ارتفاع قابل توجهی داشته  که شامل 60 طبقه لوکس با اسکلت بتنی پوشش داده شده است. همانگونه که حدید به مجله وال استریت شرح داده:این برج با توجه به مسئله جالب "چگونه یک ساختار خود را نشان میدهد"تعریف کرده است.

 

 

 طراحی ساختمان مرکزی BMW

 

پروژه و طرح های زاها حدید

پروژه و طرح های زاها حدید

ساختمان غول ماشين سازي آلمان(بي ام دبليو) را يك مهندس معمار زن طراحي كرد و ساخت.اين سازه،در نهايت پيچيدگي طراحي شده است. در سال 2002، غول ماشين‌سازي آلمان، شركت «بي ‌ام دبليو» براي احداث ساختمان مركزي كارخانه در «آرت اسكرتز» در شهر لايپزيگ آلمان، سرمايه‌گذاري هنگفتي كرد. ساختماني با ارزش 55/1 بيليون دلار كه حدود 5000 كارمند و كارگر و مهندس با فعاليت روزانه خود ، بيش از 650 عدد ماشين «بي ‌ام دبليو» مدل دو در _ اسپرت _ توليد مي‌كنند.اين كمپاني، معمار برجسته خانم «زاها حديد» را كه موفق به كسب مدال افتخار «پريتيزكر» شده براي ساخت اين سازه برگزيد. طرح‌هاي پيچيده «حديد» در طراحي‌هاي معمول كارخانه تحول جديدي به وجود آوردند. يك سازه مركزي، قسمت‌هاي مربوط به مديران و كارگران را با استفاده از ريل‌هاي معلق حمل قطعات به هم وصل كرده است.

 

 

 

 طراحی گالري ساكلر سرپنتين توسط زاها حدید

اشتراک گذاری پروژه و طرح های زاها حدید
پروژه و طرح های زاها حدید, زاها حدید, پروژه, طرح, معماری جدید زاها حدید در کامبوج, سازه‌ی جالب, برج موزه زاها حدید, موزه, موزه BMW, برج موزه, آسمانخراش, ساختمان, برج, کارخانه نساجی قدیمی بلگراد, نساجی قدیمی بلگراد, Zaha Hadid, توپوگرافی, موزه ریورساید, به

تعداد نظرات : 2 نظر

 • kimiya گفته :

  به خاطر معرفی این طراح هنرمند مچکرم

 • محمد گفته :

  خدا رحمت کنه خانم زاها حدید رو. واقعا معمار بزرگ و متفاوتی بود. بنظرم یه نگاه به این لینک بندازین:
  http://archline.ir/category/%d9%85%d8%b9%d9%85%d8%a7%d8%b1%db%8c/%d9%85%d8%b9%d
  9%85%d8%a7%d8%b1%d8%a7%d9%86-%d8%ac%d9%87%d8%a7%d9%86/%d8%b2%d8%a7%d9%87%d8%a7-
  %d8%ad%d8%af%db%8c%d8%af/

نام:*
ایمیل:*
متن نظر:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
سوال:
2+3 = ؟
پاسخ:*